Kapat
Logoİthalat İşlemleri̇ Süreç Ve Taki̇bi̇ | Acr Gümrük Müşavirliği | Mersin
İTHALAT İŞLEMLERİ SÜREÇ VE TAKİBİ
1 Şubat 2023

İTHALAT İŞLEMLERİ SÜREÇ VE TAKİBİ

GÜMRÜK MEVZUATI BİLGİ BANKASI:
Günümüz ekonomik koşullarına göre sürekli güncelleme ve revize halinde olan Gümrük Mevzuatı Hükümleri, firmamızın müşaviri tarafından sürekli takip edilmektedir.  Yayımlanan veya yürürlüğe girecek olan  her türlü mevzuatı  bilgiyi  kendi yorum ve görüşlerini ekleyerek yazılı   bir şekilde müşterileri  ile paylaşmaktadır.  Bu doğrultuda olası birçok problemin çözümünde firmalarına ciddi  veriler sunarak, gerek maliyet hesaplamaları, gerekse mevzuata göre en doğru işlemi uygulayabilme fırsatını sağlamaktadır.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAN TEDARİK HİZMETİ:
İthalatta Mersin Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü ,Kimyagerlik, TSE, Zirai Karantina, Ölçü Ayarlar, DTS, vb.. kurumlardan alınması gereken raporlar ve belgeler firmamızın uzman kadrosu eşliğinde kısa sürede temin edilmektedir. Bu raporlar ve belgeler ithalat işleminin önemli bir tamamlayıcısı durumundadır.

İTHALAT İŞLEMLERİ  SÜREÇ VE  TAKİBİ:
Tarafımıza bildirilecek olan belge ve bilgiler ışığında gemi, araç takibi, ordinoların alımı ile başlayan ithalat süreçlerinin her aşamasından yazılı olarak müşterilerimizi bilgilendirdiğimiz gibi, beyannamelerin fiili tescil işlemi  müşterilerimizden onay alınmadan işleme konulmamaktadır.

MUHASEBE / FATURALAMA SÜRECİ :
Gerek ihracat gerekse ithalat işlemlerinin neticelenmesine müteakip müşterilerimizin maliyetlerini en kısa sürede tespit edebilmeleri adına 2 iş günü içerisinde ilgili evraklar, dekontlar ve faturalar zimmetli bir şekilde teslim edilmektedir.